İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ayrılık korkusu yaşıyorum ne yapmalıyım?

Karşımdaki insana bağlı olduğumu düşünüyorum. Haklı olduğumu bilsem dahi alttan alıyorum. Karşı tarafa ayrılmasından korktuğum için çok yüz veriyorum ve en ufak şeyde olayları büyüterek umursamıyor. Kavgalı olduğumuz zamanlarda kendimi başka bir şeye veremiyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
Tarih : 29.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, anladığım kadarıyla karşınızdaki insanı çok fazla önemsiyor ve değer veriyorsunuz. Bu çok değerli bir şeydir fakat kendinizden fazla ödün vererek bunu yapıyor olmanız sizi yıpratır. Karşınızdaki insan da zamanla bu durumu kullanmaya başlayabilir. Siz ne kadar çok verdikçe, o da kadar alır ve daha çok almaya devam eder. Siz kendinize güvenin ve her konuda emin olun. Eğer haklıysanız bunun arkasında durun, eğer gitmek isteyen biri varsa karşınızda, sizin için gitmesi daha sağlıklı olacaktır çünkü eğer gitmeye karar verdiyse sizi yeteri kadar zaten sevmiyordur. Siz öncelikle kendinizi önemseyin ve sevin, karşınızdaki insan bunu gördüğünde, onun gözünde çok daha değerli olacaksınızdır. Unutmayın, siz kendinizi nasıl görürseniz, karşınızdaki de sizi öyle görür.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi