İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok korkuyorum

Merhaba benim bir sorunum var. İnsanın ani ses , haraketten vs korkması bence bi noktada normaldir ama benim durumumum pek normal değil gibi. Bir insan birisi arkadan gelip aniden vursa korkabilir ama ben arkamda birisini hissettiğim zaman bile aniden yerimden sıçrıyorum. Arkamdan birisi hafifçe dokunuyor ödüm kopuyor. Bir banka otururken ağacın üstünden bir yaprak yere düştü ve korktum. Uzakta biryerden ses geldi ve o zaman korktum ki refleks olarak yere yattım. Arkadaşlarım yanımdaydı çok şaşırdılar. Arkadaşlarım bunu komik buluyor ama ben sorun ne merak ediyorum. Seslerden ve haraketlerden çok korkuyorum. Normal mi bu durum?
Tarih : 08.11.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisinden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Anlattıklarınızdan çıkardığım ilk sonuç seslere karşı aşırı duyarlı olduğunuz. Bu bir çok farklı sebepten dolayı olabilir. Yorum yapmam için sizin hakkınızda çok az bilgiye sahibim. Ancak bu yaşadığınız durum seslere karşı gelişmiş bir fobidir. Genetik ve çevresel etkenler bu durumda incelenmelidir. Bu konuda terapi almak isterseniz https://www.psikologofisi.com/ dan psikolog arkadaşlarımla iletişime geçebilirsiniz. Benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi