İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Mükemmeliyetçilikle başa çıkamıyorum

Son zamanlarda çok takıntılı bir insan oldum önceden böyle değildim. Her şey kusursuz olsun istiyorum. Mesela saç tıraşı oluyorum bir tuhaf hissediyorum. Tam birebir eşit oldu mu gibi inanılmaz derecede her konuda simetrik ve bire birlik takıntım var ve bunlarda hayatı yaşanmaz hale getiriyor. Sizin öneriniz nedir bana ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Tarih : 29.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, mükemmeliyetçiliğinizle baş etmek için öncelikle düşünce ve davranışlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Bunun için, ilk adımı farkına varmak ve kabul etmektir, siz aslında bu adımı atmış bulunuyorsunuz. Siz genelde hangi konularda daha mükemmel olmaya çalışıyorsunuz bunu tespit etmek gerekir. O davranışlar için düşündüğünüz mükemmel hedefleri daha gerçekçi hedeflerle değiştirmeye çalışın veya aslında yaratılışımız açısından zaten mükemmel varlıklar olmadığımızı ve elinizden gelenin en iyisini o an yaptığınızı kendinize hatırlatın. Mükemmeliyetçilikle başa çıkmak her zaman çok kolay olmayabilir. Eğer tek başınıza aşamayacağınızı düşünüyorsanız bir uzman tarafından destek almanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi