İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Stresimle başa çıkamıyorum

2 yıldır sınava hazırlanıyorum ve bu süreçte kendimi fazlasıyla yıpratıp hırpaladım her başarısızlığımda kendimi suçladım etrafımda kim varsa kendi ellerimle ittim kimseyle görüşmek ve konuşmak istemedim ailem dahil çünkü herşeye karşı aşırı isteksizliğim vardı kendimi kısıtlıyordum bir yandan da istemeden. Hiçbir aktivitemden de zevk alamamaya başladım en sonunda iyice içime kapandım ama çabaladım karşımdaki kişiye içimi açmaya çalıştım yaşadığım stres ve kaygıyı görmezden gelip hafife aldılar ve kendi sorunlarından bahsetmeye başladılar bu daha çok içime kapanmama sebep oldu hiçbir şekilde bir yerden ufak bir destek göremedim kendi başıma kendimi toplamaktan çok yoruldum kararsızlığımdan ve depresifliğimden kurtulamıyorum sürekli sinir topu gibi geziyorum aynı şeyleri yaşamaktan saçma sapan şeylere ağlayıp gereksiz alınganlıklar yapmaktan yoruldum bunlardan kurtulamıyorum nasıl tekrar eski benliğime kavuşucam bilmiyorum sanki artık hiç mutlu olamicakmışım gibi hissediyorum
Tarih : 21.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, Ben Psikolog Tuğba AVCI. Bazen aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar almayı umarız. Beklentileriniz ve davranışlarınız aynı kaldıkça yani siz inisiyatif alıp bu süreçte duygularınızı daha iyi anlamaya ve davranışlarınızı değiştirirseniz farklı sonuçlar alacaksınızdır. Bunun için bir uzmanın desteği, bu sürecinizde yılmayıp farklı olan faydalı adımları atmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Görüşmek dileğiyle. Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşamış olduğunuz depresif durum hayatınızda olumsuzluklara neden olmuş olabilir, bu durumun düzelmesi için En kısa zamanda terapiye başlamanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi