İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Bagirmama engel olamıyorum ne yapmalıyım

Herşeye çok çabuk kiziriyorum ve hemen bağırıyorum bazen bagirdigimin farkında bile olmuyorum mesela eşim bana burada neden leke var dese hemen bağırıyorum yapacağım on tane elim yok ya diye mesela annem dese bana bunu neden buraya koydun hemen kızıyorum bağırıyorum öyle neden oluyor acaba
Tarih : 10.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, geçmiş yaşantılarımız, yaşadığımız olumsuzluklar, geçmişte gösteremediğimiz tepkiler bugün tahammül eşiğimizi düşürebilir. Her şeye daha kolay sinirlenir hale gelebiliriz. Diğer bir ihtimal ise şu anda zihninizi meşgul eden, sizi strese sokan, zorlu bazı durumlar olabilir. Kaygı yaratan bir durumda kaldığımızda yüklendiğimiz stresi bir şekilde dışarı vurmaya ihtiyaç duyarız. Tabii kendimize ve çevremizdekilere zarar vermeden öfkemizle başa çıkabilmemiz gerekiyor. Sizin durumunuzda, tepkiselliğinizi de göz önünde bulundurunca öfkeyi kontrol etme ile ilgili sıkıntı yaşadığınızı görüyorum. Ayrıca, dikkate alınmak için bağırarak kendinizi ifade etmeye ihtiyaç duyuyor da olabilirsiniz. Fakat alacağınız terapi desteğiyle öfkenizin nedenini, en çok nelere ve neden öfkelendiğinizi ve bu gibi soruların yanıtını keşfedebilir, öfkenin yıkıcı etkisinden kendinizi ve çevrenizdekileri koruyabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi