İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok sinirliyim ve bağırıyorum ne yapmalıyım

Aslında yapım gereği mı bilmiyorum ama doğup büyüdüğüm ev hep bağıran insanların hep sinirli ve sorunlu bir ortamdı. 22 yaşındayım ve küçüklükten beri bir şeylere çok çabuk sinirleniyorum. Eğer bu sinir anı aile ortamından herhangi biriyle oluyorsa çabucak bağırabiliyorum. Ama başka biriyse evet sinirleniyorum ama bağırmak aklımın ucuna bile gelmiyor sakin sakin halletmeye çalışıyorum. Şuan bu bağırma durumu beni o kadar yıprattı. Çevremi o kadar yıprattı ki kendim için istemesem bile çevrem için bu huydan vazgeçmek istiyorum, ne yapmalıyım peki ilaç falan mı kullanmam gerek? Derslerim çok yoğun ve onları da ihmal edemem ilaçlar derslerimi etkiler mi?
Tarih : 19.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, aslında biz konuşma tarzımızı karşımızdaki kişilere göre değiştirebiliyoruz, sizin durumunuz da buna benzerlik göstermektedir. Siz karşınızdaki kişiye nasıl davranırsanız, karşınızdaki de size aynı şekilde davranır. O yüzden aileniz size olan davranışını değiştirebilirsiniz, onların bağırma davranışları karşısında daha sakin kalırsanız, onların da bu tavrının değiştiğini görebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi