İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Bazen bazı şeyleri yaparken kendimi annem gibi hissediyorum

Mesela sevgilimle kavga ederken ya da hesap kitap işleri yaparken annemin sesi ve mimikleri gözümün önüne geliyor sanki sonra aynı siniri ve mutsuzluğu hissediyorum. Annem babama nasıl davranıyorsa bende sevgilime öyle davranıyorum. En sevmediğim özelliklerim anneme benzeyen özelliklerim ve bunu keşfedeli henüz 1-2 hafta oldu ne yapmalıyım bunlardan kurtulmak istiyorum
Tarih : 10.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Yasemin Altındağ

Merhaba, Bütün çocukların rol modeli anne babalardır. Bizler anne babamızla gözlerimizi hayata açarız. Ebeveynlerimizden izler taşırız. Sizin bunu farketmeniz bile bence çok güzel. İstemediğiniz özelliklerinizin o an farkında olmanız ve o an buna müdahale etmeniz gerekebilir. Ancak neden anneniz gibi davrandığınızda rahatsızlık hissi duyuyorsunuz? En sevmediğim özelliklerim anneme benzeyen özelliklerim demişsiniz bu konuda sizi daha yakından tanımak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi