İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çalışmama izin vermiyor

Sevgilimle nişanlılık evresine geldik. O lise mezunu ve grafiker. Maddi olarak iyi durumda. Ben de daha yeni okulumu bitirdim ve 2 üniversite okudum. Doğal olarak çalışmak istiyorum. Ancak 10 aylık beraberliğimizde okulum kapandıktan sonra bu fikrini belirtmeye başladı. Neden olarak erkeklerin içinde olmamı istemiyormuş. Ben de netim. Ben calışmazsam mutsuz olacağım kabul ediyor musun diyorum, hayır diyor ama bu sefer de ben mutsuz olacağım diyor. Her şey harika, tek bu konu ve kıyafetime karışma konusu var. Ben ne yapmalıyım? 18 yıl okul okudum. Şimdi bir kenara mi atayım? Ailemin emekleri? Bunları güzelce anlatıyorum. Yeri geliyor kavga ederek anlatıyorum. Ama yok. Ne yapacağım ben? Evlilik ile ilgili kafam karıştı. Çünkü hayallerim bu değildi. Belki ileride çalışmak istemeyeceğim. Ama bu benim kendi kararım olmalı. Kimsenin değil. Şu an araftayız. Yol gösterin lütfen.
Tarih : 11.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Aslında belirttiğiniz gibi belki kendiniz çalışmak istemeyeceksiniz bir gün ama bu sizin kararınız olmalı. Anladığım kadarıyla erkek arkadaşınız güven problemi yaşıyor. Bunu da size yansıtıyor. Güvensizliğinin neyden kaynaklandığını bulmak faydalı olabilir. Daha sonra birlikte, çalışmanızın olası sonuçları hakkında konuşabilirsiniz. Olası kaygılarını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz psikolojik destek alarak soruna profesyonel bakış açısı kazandırabilirsiniz. Çift terapisi bu durumda uygun olabilir. Çünkü önemli bir konu ve hayatınızı önemli ölçüde etkileyebilecek bir konu. Dolayısıyla çözümlenmesi hem ilişkiniz hem sizin bireysel yaşantınız açısından faydalı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi