İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocuk psikolojisi

1,5 yaşında bir Kızım var. Bakımından daha çok ben sorumluydum ta ki karantina dönemine kadar o dönemde babasına çok düşkün olmaya başladı. Ayrıca da babaannesine de düşkündür. Biz ayrı hiç kalmadık belki de bu yüzden kendime düşkün değilmiş gibi hissetmeme neden olan hadiseler oldu. Şimdi eşim işe başladı Kızım mızmız biraz yemek seçer yemez zayıf yendiği kadar diye düşünen biriyim emin olabilirsiniz. Hayatta kalmak adına tüketim yapıyor. Ben askında çok sabırlı insanım diye düşünürdüm kendimi ama kızıma karşı öyle değilim ona bağırdığım sesimi yükselttiğim zamanlar olmaya başladı önceki gün hatta hafif bi poposuna vurdum sonra özür diledim onu çok sevdiğimi ve neden yaptığımı açıkladım. Kızım da şunu farkettim iki gündür sürekli kaşlarını çatıyor. Ağlayarak isteklerini söylemeye çalışıyor . Ağladığında istediğini yapan biri de olmadığımı düşünüyorum sanırım yapıyorum farketmeden. Ben benden korksun istemiyorum onu çok seviyorum kendimi nasıl telkin edebilirim bilmiyorum ona doğru davranış sergilemeyi çok istiyorum ama başaramıyor gibiyim . Kendimi ifade edebildim mi emin de değilim umarım yardımcı olabilirsiniz teşekkür ederim
Tarih : 13.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Öncelikle kendinize yüklenmeyin. Mükemmel anne yoktur ama hatasını fark edip çocuğundan özür dilemek çok önemli ve bunu yapıyor olmanız bile çok güzel. Bağırmaktansa o an zorlamayın, siz bağırırsanız yemek bile bir işkence haline gelir hem sizin hem onun için. Bırakın kendinizi sıkmayın 1 saat sonra deneyin mesela o arada eline bişey vermeyin ki acıksın. Kendinize bağımlı değil bağlı çocuklar yetiştirmek önemli. Bizimle ne zaman isterseniz görürşebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi