İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok fazla heyecan ve endişe sorunlarım var ne yapmalıyım

Yeni birileriyle tanışırken toplum içinde konuşurken çok fazla yakın olmadığım biriyle sohbet ederken çok fazla heyecanlanıyor strese giriyorum kızarıyorum elim ayağım titriyor kalbim çarpıyor yüzüm kıpkırmızı oluyor her zaman bir olayda başıma gelecek en kötü şeyleri düşünüp korkuyorum hep ya rezil olursam diye düşünüyorum yeni bir okula geçtim ve orda nasıl arkadaş edineceğim herkesin içinde nasıl konuşacağımı düşünmekten uyuyamıyorum online derslerde bile biri bana bir şey sorarsa kalbim çok hızlı çarpıyor yüzüm kızarıyor ellerim titriyor her zaman çok tedirgin oluyorum bu 1 yıldır böyle eskiden gayet rahat ve dışa dönük biriydim nasıl eskisi gibi olurum?
Tarih : 08.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, diğer insanlarla konuşurken belirgin bir kaygı yaşadığınız söylenilebilir. Bir takım duygu ve düşünceler fizyolojik olarak da tepki vermenize neden oluyor. Bu durumda son bir yıl içinde yaşamınızda nelerin olduğuna ve bu durumu neyin tetiklediğini anlamaya ve değerlendirmeye ihtiyacımız var. Böylelikle sorunun temeline inerek, sizi tetikleyen durumu anlayarak, yaşamınızda iletişim kurarken size iyi gelebilecek adımlarınızı atmanızı sağlayabiliriz. Uzm. Klinik Psk. Dilara Boyraz Giriş.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi