İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Erken doğum ile bebeğimi kaybettim. Öfke kontrol sıkıntısı yaşamaktayım

2 ay önce erken doğum nedeni ile bebeğimi kaybettim çok agır bir dönemden geçmekteyim. İlk başlarda acımı daha bastırabilir yaşamaktaydım ama son zamanlarda acımı bastıramıyorum. Travma sonrası öfke kontrolü sabırsızlık hiç bir şeye tahammülüm kalmadı sürekli sinirlilik halindeyim. Eşimede arkadaşlarımada çok zor günler yaşatıyorum. Çünkü herkes için hayat kaldıgı yerden devam ediyor eşim dahi. Ve ben bunu kaldıramıyorum. Ben sabah bebeğimin tekmesini sever ken öğleden sonra bebeğimi ölü doğurdum 5 saat normel doğum sancısı çektim eşimi sindiremiyorum o o acıyı çekmedi beni anlamıyor diye kızıyorum aslında bu dönemde en destekcim o farkındayım ama kendimi ona karşı öfkemi dindiremiyorum. En küçük bir sözde harekette insanlara sinirleniyorum. Kurtulamıyorum ne yapmam gerekiyor artık bilmiyorum
Tarih : 04.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Öncelikle yaşadığınız bu olay için üzgün olduğumu belirtmek isterim. Travmatik olaylardan sonra travmanın büyüklüğüne göre değişen yas süreleri vardır. Kişiden kişiye göre de değişebilir bu yas süreleri. Fakat anladığım kadarıyla siz kendinize bu yası olduğu gibi yaşamak için izin vermemişsiniz. Bastırılmaya çalışılan tüm duygular ve özellikle travmalar bir şekilde karşımıza çıkmaya, kendini hatırlatmaya devam eder. Çözümlenmemiş, halledilmemiş bir konu olarak düşüncelerimizde duruyordur çünkü. Dolayısıyla çevrenize verdiğiniz bu tepkiler, eşinize karşı duyduğunuz öfke bunun bir sonucu olabilir. Bu nedenle bu süreçte psikolojik desteğe ihtiyacınız olabilir. Terapiler, tarafsız ve anlayışlı biri tarafından dinlenildiğimiz için bile iyileştirici etki yaratabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi