İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Dengesizlik

Anksiyete problemim kıskançlık yüzünden inanılmaz tetikleniyor. Uzun süredir bir ilişkim var ve aldatma vs söz konusu değil ama her şeyi çok abartıyorum istemsiz. Hali hazırda ilaçlar kullanıyorum. Kıskançlık duyduğum zaman inanılmaz panik atak krizleri oluyor. Başka bir ilaç takviyesi yapmalı mıyım? Hiç kıskanç bir insan değilimdir normalde
Tarih : 26.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Bireyin normalinin seyri dışında artan veya azalan duygu durum değişikliklerinde psikologlar devreye girer, hepimizin doğası birbirinden farklıdır, bu sebeple gösterdiğimiz ve geliştirdiğimiz davranışlar da öyle ; fakat kendi normalimizin dışında savrulmak bizlere destek almamız gerektiğini hatırlatan sinyallerdir. Anksiyetede ilaç tedavisinin yanında ve hatta duruma göre yerine terapi yöntemlerini düşünerek alanında uzman bir psikoloğa yönelmeyi düşünebilirsiniz. Kaygı köklerini korkulardan besler ve kendini bir hayatta kalma işlevi gibi tanıtır, oysa ne kökende yatan korkular ne de kaygılar başa çıkılamaz değildir. Sadece bize kendini tanıtan o korkuyu / kaygıyı esas olarak bizim tanımamız ve yönetmemiz gerekmektedir. Bunun için gerekli bakış açımızdaki yönlendirmeler olsun, genişlemeler olsun sağlanmalıdır, platformumuzdan bir uzmanla daha detaylı görüşmenizi ve bireysel olarak sizin bu durumla nasıl baş edileceğinize ilişkin bir yol haritası belirlemenizi tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi