İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Depresyondayım, sürekli mutsuzum

5 aydır depresyon ve anksiyete tedavisi görüyorum, psikiyatrik hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç içiyorum. Anksiyetemde ciddi derecede gelişme olsa da depresyonumda fazla bir gelişme olmadı, sabahları ve gün içinde sürekli mutsuzum, hiçbir şeyden zevk alamıyorum, yapmak istemiyorum ama akşam olduğunda düzeliyorum her şey normale dönüyor ta ki sabah tekrar uyanana kadar bu döngü 5 aydır böyle ne yapmam gerekiyor ne önerirsiniz?
Tarih : 30.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Bazen psikiyatrik ve psikolojik tedaviler birlikte daha yararlı olurlar. Dolayısıyla terapi desteği iyi gelecektir. Fakat öncelikle şunu keşfetmelisiniz; akşam saatleri duygu durumumu olumlu etkileyen etken nedir? Örneğin; akşamüstü sevdiğiniz arkadaşlarınızla mı görüşürsünüz? Akşamüstü çalışıyorsanız paydos saatiniz ve bu mu sizi etkiliyor? gibi etkenlere bakılmalı. Sabah uyanırken beynimiz o günü hızlıca düşünür ve güne başlamak için motivasyon arar. Eğer o gün yapılacak bir aktivite, gerçekleştirilecek bir hedef, her zamankinden farklı bir program yoksa motive olamaz ve yataktan çıkmak, güne başlamak zorlaşır. Dolayısıyla ilk başta bu adımı atması zor gelse de kendinize bir amaç, bir uğraşı bulmanız iyi gelebilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi