İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Mutsuz hissediyorum ne yapmalıyım?

Mutsuzum hemde fazlasıyla, sadece bu his var, sürekli düşünüyorum sürekli üzgünüm sürekli yemek yiyorum sürekli oturuyorum. Hiçbir şey yapmak istemiyorum, arkadaşlarım beni neşeli ve mutlu görüyorlar ama içten içe iyi değilim biriyle dertleştiğim zaman çok mutlu oluyorum, ama maalesef geceleri hiç uyuyamıyorum içimden sürekli ağlamak geliyor, sorunumu anlayamıyorum, eğer sosyal hayatıma yansarsa arkadaşlarımın benden rahatsız olacağını veya benden nefret etmelerinden korkuyorum. Çok endişeliyim dışarıya çıktığımda herkesin benim hakkımda konuştuğunu veya benim hakkımda kötü şeyler dediğini düşünüyorum ama bunların olmadığını biliyorum, düşündüğüm zaman benim aklım bana dışardaki insanların benim kusurlarımın olduğunu ve bundan rahatsız olduğunu söylüyor, sürekli izleniyor gibi hissediyorum her yerde arkamda sağımda solumda izlendiğimi hissediyorum ve bundan rahatsız oluyorum, gerçekliği karıştırıyorum ve aklıma gelen bir anımın veya anı olduğunu düşündüğüm hayalin/rüyanın gerçek olup olmadığı konusunda şüpheleniyorum bu beni korkutuyor bana ne olduğunu anlayamıyorum kafam çok karışık ne yapmam gerek?
Tarih : 30.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Melankoli günlük hayatımızı oldukça etkiler. Aynı zamanda özgüvensizlik yaratabilir. Bu ve diğer sorunlarınız için psikolojik destek almak faydalı olacaktır. Kendimizi, sorunlarımızı keşfedeceğimiz ortamdır terapi ortamı. Aynı zamanda baş etme mekanizmalarını da öğretir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi