İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşim alkol bağımlısı

Eşim(karım) alkol bağımlısı. Son zamanlarda çok zayıfladı, doktor kontrolüne (kan tahlili vs. ) götüremiyorum ne yapmalıyım?
Tarih : 24.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Belirli maddeler etkisinde kalan bireyler durumun ciddiyetini görmekte güçlük çektikleri için yardım almaları gerektiğini de kabullenmezler. Dolayısıyla yardım almanın gerekliliğini onlara anlayabilecekleri şekilde göstermek gerekir. Öncelikle eşinizin hangi zamanlarda daha çok alkol aldığını hangi zamanlarda bilincinin yerinde olduğunu gözlemlemelisiniz. Zihninin açık olduğu ve sizi anlayabileceği bir anında onunla oturaklı ve ciddi bir konuşma yapmalısınız. Bu konuşmanın seyri, onu suçlamak ya da iradesizliğini vurgulamaktan kaçınmalı. Aksine, onu anlamaya çalıştığınızı ve bu dönemde yanında olmak istediğinizi belirtmelisiniz. Yardım alarak iyileşen pek çok insan olduğunu örnekleriyle gösterebilirsiniz. Bu konuşmayı yaparken varsa diğer aile üyelerinizden destek alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi