İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşim ev işlerini yapmıyor

Eşim ev işleri ve çocuklar konusunda bana hiç yardımcı olmuyor bu da ben de ona karşı kızgınlığa sebep oluyor çalıştığım için de yoruluyorum sürekli gergin oluyorum evde huzursuzluk çıkıyor herhangi önemli bir günümü de kutlayıp mutlu da etmiyor, ne yapmam lazım ki mutlu olayım onu değil kendimi değiştirmek istiyorum, çok konuştum o değişmiyor.
Tarih : 06.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, eşinize ev işlerini yapmayı teklif etmek yerine, ona işleri birlikte yaparsanız daha çabuk biteceğini söyleyin, ve bir işi birlikte yapmayı teklif edebilirsiniz. Buna küçük bir işle başlayabilirsiniz. Bunlarla birlikte, aslında çocukların babalarını evde de çalışıyor olarak görmeleri gelişimsel olarak büyük bir olanak sağlamaktadır çünkü çalışkan bir ebeveyn onlarında çalışkan olarak büyümesini destekler, bunu eşinizle paylaşabilirsiniz. Bunlarla birlikte, onun dağıttığı yerleri yavaş yavaş toparlamamaya, onun işlerini yapmamaya başlayabilirsiniz, buna bir tepki gösterdiğinde herkesin bir birey olduğunu ve eşinizin de bunları yapabileceğini hatırlatın ama bu konuyla ilgili öfkeli davranmayın. Sağlıklı iletişim kurmak bu aşama da en önemli davranışlardan biridir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi