İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşim çabuk sinirleniyor

Eşim basit şeylere sinirleniyor. Beni sevdiğini biliyorum ama yapısal olarak en küçük şeylere bile çok çabuk sinirleniyor. Ailesinin tek erkek çocuğu. Aramızdaki iletişimde çok baskın olmaya çalışıyor. Nasıl davranmalıyım?
Tarih : 25.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Öncelikle merhaba. Sağlıklı bir iletişim ve ilişkinin temeli partnerlerin kendi aralarında dengeyi sağlamalarından geçer. Eşinizin çabuk öfkelenmesi, tahammülsüzlüğünün bir göstergesi olabilir. Bu tahammülsüzlüğü, kendi hayatıyla ilgili hoşnut olmadığı bir durumdan kaynaklanabileceği gibi onun bakış açısında ilişkinize yönelik olumsuz durumlar olabilir. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla siz, eşinizin çabuk öfkelenme davranışıyla ailenin tek erkek çocuğu olması arasında bağlantı kuruyor gibisiniz. Kendinizi, onu suçlamadan, sizi sevdiğinin farkında olduğunu belirterek çatışmadan kaçınarak eşinize ifade edebilirsiniz. Doğru bir iletişimle, samimiyetle yaklaştığınızda sonuç alacağınızı düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi