İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Evlilik Görüşmesi

Merhaba. Ben 24 yaşında bayanım ve çalışıyorum. Sizden bir görüş istiyorum. 3 yıl önce ortak arkadaşlarım görüştüğüm kimse olmadığı için evlilik için bir arkadaşlarını önermişti ben ise o zamanlar işe yeni başlamıştım ailemden uzakta başka şehirde ayaklarımın üstünde durmaya çabalıyordum. O yüzden kafam çok dalgın olduğu için kimseyle görüşmek istemediğimi söyledim ama çocuğu bana göstermişlerdi sosyal medyadan. 3 yıl sonra yine aynı çocuğun ailesi bizi bulmuşlar ve benimle görüşmesini istediler. Bende bu sefer şans vermek istedim ve kabul ettim. Çocuk 32 yaşında beni sosyal medyada ekledi konuştuk bana başından nişanlılık geçtiğini söyledi bende doğal karşıladım ve sorun olmayacağını söyledim. Daha sonra kahve için sözleştik. Kahve içmeye diye gittim ve Ve toplam 4 saate yakın beraber konuştuk yemek yedik hayallerinden bahsetti beni evime bıraktı ikimiz içinde çok güzel bir gün geçti. Evde de sürekli konuştuk. Hayallerini anlattı bana aramızda sıcaklık olduğunu olumlu olduğunu birbirimizi sanki yıllardır tanıyormuş gibi hissettik karşılıklı birbirimize söyledik. Sabah beni aradı ve annem sen ablam ve ben dışarda buluşabilir miyiz dedi. Bende anneme soracağımı söyledim daha sonra olay sizin evde buluşalıma döndü çocuk bende geleceğim dedi. Daha sonra biz hazırlandık ve bekliyorduk bir baktım oğlan yok sadece anne ve abla gelmiş ama böyle hararetli bir şekilde. Bizde anlamadık. Sonra çok fazla kalmayacağız dediler su ikram edeyim dedim yok dediler. Daha sonra çay ikram ettim ama aile bana hiçbir şey sormadı ben bozuldum oğlan geleceğim deyip gelmemişti. Biz bozulduk. Bana neden gelmeyeceğini bile söylemedi. Haber bekledim gelmedi. Daha sonra akşam beni aradı ve ailesinin beni beğendiğini ancak evlilik hissiyatı alamadığını söyledi. Bende evlilik hissiyatı alamayan bir insan ailesini göndermez dedim. Sende gelecektin dedim bir şey demedi hakkını helal et dedi ve kapattı çok bozuldum ne oldu da bu kişi bana bunları söyledi. Sorun bende miydi. Evlilik hissiyatı 1 görüşmeyle olur mu? Kimse bir şey diyemiyor bu konu hakkında çocuk beni beğenmedi mi. Anlamadım sorun bende mi?
Tarih : 02.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Burada görüşme sonrasında aile ile görüşme ve kendisinin geleceğini konuştuğunuz bey teklif etmiş doğru anladıysam. Bu şekilde gerçekleştiyse olaylar o zaman sizin kendinizde bir eleştiri bulmaya çalışmanız size haksızlık olur çünkü ailenin telaşı ve o kişinin gelmemesi daha çok karşı tarafta farklı durumlar oluştuğunu gösteriyor sanırım. Farklı bir sebebi var ise ilerleyen zamanda tekrar size ulaşmaya çalışacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi