İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Geceleri korkunç şeyler düşünüyorum

Geceleri yatağa uzandığımda olağan dışı şeyler düşünüyorum ailemden birine zarar geldiğini veya bana zarar gelirse ne olur diye düşünmek saatlerimi alıyor bazen o kadar kendimi kaptırıyorum ki düşündüklerimi fark edince kendime kızıyorum. Arkadaş çevremde kaygılarım var beni umursamadıklarını veya dışlanıyormuşum gibi hissediyorum ve geceleri uyanıyorum. Biri beni izliyormuş gibi korkuyorum.
Tarih : 22.03.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Korkunç düşünceler sebepsiz gelmezler, muhakkak o üretiliş süreçlerinin incelenmesi gerekmektedir. Ayrıca içerisinde bulunduğunuz sıkıntı hali ne zamanlarda daha çok oluyor engellemek için yapılabilecek rahatlama egzersizleri hakkında da görüşülmesi gerekmektedir. Mutlaka bir terapistten randevu alı sorunlarını analiz etmeli ve terapi sırasında davranışsal denemeler yaparak hayatınıza bunları entegre etmeye çalışmalısınız.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Sizin ya da bir başka yakınınızın zarar görmesi ile ilgili olarak kendi kendinize kontrol etmekte güçlük çektiğiniz düşünceleriniz mevcut. Bu tür düşünceler genellikle bizi strese sokan olayların bir sonucu olarak sık rastladığımız durumlardır. Ancak aslında bizi strese sokan şey yaşadığımız olayların kendisi değil o olay karşısındaki düşünce biçimimizdir. Eğer psikoterapi görüşmeleri esnasında sizi strese sokan olayları nasıl anlamlandırdığınızı keşfedip düşüncelerinizi yeniden yapılandırabilirsek sıkıntılarınız hafifleyecektir. Eğer bu süreçte benimle birlikte yol almak isterseniz sistem üzerinden uygun olduğum zaman dilimlerine bakıp size uygun bir saate randevu oluşturabilirsiniz.

Psikolog

Duygu Güner

Merhaba sevgili danışan öncelikle bu durumu ne zamandir yaşıyorsunuz, ne sıklıkta yaşıyorsunuz ve sorun ilk ne zaman başladı? Bu soruların cevapları çok önemli size daha iyi yardımcı olabilmek için. Bu tarz durumlar genelde bir kaygı bozukluğu habercisi olabiliyor ve eğer bu durumu çok uzun zamandır yaşıyorsanız kendi başınıza mücadele etmeniz zor olacaktır. Size önerim en yakın zamanda bir uzmandan bu konuda yardım almanız olacaktır. Yeter ki kendiniz için bir adım atın. Bu yaşadığınız duyguların kaynağının ne olduğunun ve bu duyguyla nasıl başa çıkabiliceğinizin farķına varın. Ne zaman neyle karşılaşacağımızı bilemeyiz hayatta hep kendimizi olumsuzluklara yöneltirsek bi süre sonra buna inanmaya başlarız ve olumlu şeyleri göremez hale geliriz. Hayatta hep olumsuzluklar yoktur olumlu şeylerde çok fazla olur. Önemli olan hangi yönden baktığımızdır. Size bu konuda yardımcı olmak isterim. Görüşmek dileğiyle sağlıkla kalın. Psk. Duygu Güner

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi