İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hayatımda ideallerim olmadı, ne yöne gideceğimi bilmiyorum.

Merhaba, şu an öğretmen olarak atanmak için sınava hazırlanıyorum. Fakat bu bölümü seçerken seve isteye seçmedim. Seçenekler arasında tercih yaptım. Bazı dönemler hayallerim ve yapmak istediklerim olurdu ama uzun sürmezdi. Bir şey için deli gibi çalışmadım. Geleceği çok az düşündüm. Her şeyi akışına bırakıyorum gibi hissediyorum. Karşılaştığım sorunlarda da bir hüküm/yargı koyamıyorum. Genel olarak tarafsız kalmayı seçiyorum. Kesin yargılarım yok ve bu çoğu zaman insanlar tarafından yanlış anlaşılıyor. Karakterim mi böyle yoksa dış etkenler mi beni buna itiyor bilmiyorum. Bir taraf seçmem mi gerekiyor. Politikada sağ ya da solcu mu olmam lazım. Veya " x insanlar kötüdür" gibi ifadeleri neden kullanamıyorum? Düşüncelerim hep yuvarlak, orta yollu bunun yerine köşeli mi olmam gerek? Konudan saptım belki ama asıl sorunum bu galiba.Hayattan ne istediğime, kim olacağıma karar vermemiş olmamın altında hep tarafsız kalmam, kendi fikirlerimi oluşturmamam ve fazla iyimser olmam yatıyordur belki. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ve ne önerirsiniz?
Tarih : 28.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ne istediğinize karar vermek için öncelikle kendinize bir hedef koymalısınız çünkü hedef belirlemeyen insanlar, herhangi bir işe odaklanmada sıkıntı yaşarlar. Hedef sizin için iyi, başarılı ve her ne olmak istiyorsanız onu yansıtmalıdır. Hedefler sizi yapmak istediğiniz şey konusunda kararlı kılar. Kişisel hedefler belirlemek kendi hayatınızı istediğiniz yöne çevirmenizi sağlar. Koyduğunuz hedeflerin ulaşılabilir ve pozitif olmasına dikkat edin ve ulaşana kadar asla vazgeçmeyin. Önemli olan ne istediğini bilerek hareket etmektir zaten sonrası hedefe ulaşmaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi