İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Her şey hakkında endişeliyim

Corona başladığın dan beri yaklaşık 7 veya 8 ay oluyor. Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) - Takıntı Hastalığı Var bende. Ve bununla bir psikiyatristin yardımı olmadan başa çıkabilirsem daha iyi hissedeceğim. Hayatımı çok kötü etkiliyor. Sadece günlük takıntılar bir yana dursun 'yazıları okurken noktalama işaretlerini de tıpkı harf gibi okuma isteğiyle aynı oran da savaşıyorum. Kendimi bunu aşabileceğime inandırarak durduruyorum nadiren yapabiliyorum ama hiç bir takıntım olmadan bir kaç dakika nefes alabiliyorum.. Zar zor yapıyorum. Ve beynimin ruhumu mahvettiğini biliyorum. Bunu neden yapıyor? Nasıl başa çıkacağım? Kendimi yenebilecek miyim?
Tarih : 30.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Duygu Güner

Merhaba sevgili danışan, OKB kendi başınıza çözebileceğiniz bir durum değildir. Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemleriyle sorunlarınızdan daha kısa sürede kurtulabilirsiniz. Size en faydalı olacak şey en kısa zamanda randevu alıp terapiye başlamanız olacaktır. Size bu durumda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Görüşmek dileğiyle. Psikolog Duygu Güner

Psikolog

Ramazan Kaygusuz

Merhaba, corona salgınının birçok bireyde bu tarz semptomlar oluşturduğunu görüyorum. Anladığım kadarıyla hissettiğiniz kaygı durumu ile baş etme amacıyla bazı tekrarlayan davranışlarınız oluyor. Bu durumda da yaşadığınız problemin temelinde yer alan kaygı gibi duyguları hafifletmeye odaklanmamız gerekir. OKB ve kaygı gibi durumlar ile çalışırken yararlandığımız etkili birçok yöntem bulunmaktadır. Bilişsel davranışçı terapi, mindfulness (bilinçli farkındalık temelli yaklaşımlar), nefes egzersizleri, meditasyon gibi birçok uygulama ile yaşadığınız sorunla baş etmenize yardımcı olabiliriz. Yaşadığınız problemi daha detaylı olarak değerlendirmek ve terapi sürecimize başlamamız için bana bu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.psikologofisi.com/psikolog/ramazan-kaygusuz Görüşmek dileğimle, kendinize iyi bakın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi