İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

her şeyi planlıyorum

Samimi olmadığım birileriyle konuşurken, önceden kafamda tasarlıyorum konuşacağım cümleyi sonra oraya gidene kadar sürekli içimden tekrar ediyorum. Nasıl, ne şekilde söyleyeceğimi düşünüyorum. Mesela bakkaldan bir şey alırken ekmek alırken ya da sınıfta bir haksızlık varsa ve ben bu haksızlığı belirtmek istediğim de yapacağım konuşmayı kafamda tasarlıyorum. İçimden çokça tekrar ediyorum ve karşı tarafa aktaracağım zaman ellerim ayaklarım ve kalbim çok titriyor, hızlı çarpmaya başlıyor kalbim. Bunun sebebi nedir?
Tarih : 24.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, anladığım kadarıyla çok kontrolcü olduğunuzu görüyorum. Hayatımızın her yerinde kontrollü olmamız, bir şeyleri planlıyor olmamız pek mümkün değildir çünkü zaman ilerleyen bir kavramdır ve bunu kontrol etmemiz mümkün değildir. Eğer hayatınızdaki olayları kontrol altında tutmaktan vazgeçerseniz, hata yapmaktan da korkmazsınız. Kafanızda tasarladığınız şeyler zamanında yapamayabilirsiniz, bu çok normaldir dediğim gibi zamanı kontrol edemeyiz, bunun yerine aslında kontrolü zamana bırakmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi