İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Her zaman aklıma kötü şeyler geliyor. Acil yardım gerek.

Merhaba. Özetle Benim panikatağım var, daha önce ilaç da kullandım. İki senede bir de büyük ataklarım oluyor. Konu ise şu; erkek arkadaşım askerde. Arkadaşlarımla pandemiden görüşemiyorum. Ve bunun sıkıntısı içime çok işledi. Her zaman gelecekle ilgili ve şimdiyle ilgili kötü şeyler geçiyor içimden. Ya sevgilim geldiğinde ayrılırsak, değişirse, ilerde çocuğum olmazsa, beni sevmeyi bırakırlarsa. Arkadaşlarımla aram bozulursa, ailem dağılırsa gibi. Ve içinden çıkamıyorum ağlamaya ve mutsuz hissetmeye başlıyorum. Özellikle sevgilim konusu ciddi takıntı olmaya başladı. Her dediği düşündürüyor, en ufak bir şey dese ben çok kötü şeyler düşünebiliyorum. Ne yapmalıyım yardım edin çok kötü hissediyorum
Tarih : 15.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, korku duyduğumuzda aslında olayla yaşadığınız iç savaşı göstermektedir. Savaş bir şeye karşı direnç göstermektedir. Bir olay karşısında ne kadar korkar ve savaşırsak o olay bize o kadar büyüyerek geri gelir. Yapabileceğiniz en güzel davranış, erkek arkadaşınızla ilgili olan bu aşırı düşünme davranışını bir kenara bırakmak olacaktır. Aklınıza olumsuz düşünceler geldiği zaman, erkek arkadaşınızı arayabilirsiniz ve onunla keyifli bir sohbet edebilirsiniz. Bu aşırı düşünmenize engel olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi