İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

İlişkilerimde paranoya krizleri geçiyorum.

Duygusal ilişkilerimde zaman zaman gelen paranoya nöbetleri olduğunu farkettim.Bunları hissetmeme sebep olacak bir şeyin olmasına gerek yok. Durduk yere ortada hiçbir problem yokken de sık sık bu paranoyaya kapılıyorum. Beni terk mi edecek artık beni sevmiyor mu hayatında başka biri mi var gibi... Problemin ne olduğunu bir hafta önce üstüne düşünerek fark ettim ama sebebini ve çözümünü bilemiyorum. Ve bu konuda ne yapmam gerektiği hakkında da bir fikrim yok. Nasıl aşabilirim?
Tarih : 21.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. İlişkilerde bazen şüpheye düşebiliriz. Bunun nedeni bizim şüpheci tutumumuz ya da partnerimizin davranışları şüphe uyandıran davranışları olabilir. Bunu keşfetmenin yolu; bu davranışımızı her zaman tüm partnerlerimize mi gösteriyoruz? Hangi durumlarda gösteriyoruz? Ne sıklıkta gösteriyoruz? Ne zamandan beri gösteriyoruz? gibi soruları cevaplandırmak olabilir. Neden geliştiği konusunda ise net bir şey söylemek terapi ortamında değerlendirme ve inceleme olmadan pek mümkün değil. Bunun neden geliştiğini keşfetmek kendinizi, geçmişinizi de keşfetmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle terapi desteği almanın faydalı olacağını düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi