İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Iradem zayıf

Çok kilo aldım, yeni bir işe başladım Kilo vermiyorum ve işimde başarısız olmaktan korkuyorum.üşeniyorum,erteliyorum sonra pişman oluyorum ama bir türlü kendimi aşamıyorum. Nabzım yükseliyor, Çarpıntım, fazla kilodan mı yoksa işimde başarısız olma korkusundan mı bilemiyorum. Hemen pes ediyorum
Tarih : 21.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Öncelikle çarpıntınız için bir hekime görünmenizi öneririm. Eğer fizyolojik bir sıkıntı yoksa nedeni psikolojik olabilir. Başarısız olma korkusunu zaman zaman yaşayabiliriz. Fakat bu durum günlük hayatımızı etkiler hale geldiyse müdahale edilmesi gerekebilir. Neden başarısız olmaktan korkuyorsunuz? Başarısız olduğunuzda gelişebilecek olası senaryolar neler? gibi sorularla korkunuzun nedenini sorgulayabilirsiniz. Özgüveninizi tazelemek içinse bugüne kadar en ufaktan büyüğüne kadar başarılarınızı bir kağıda yazabilirsiniz. Olumlu özelliklerinizi, sizi iyi bir insan yapan yönlerinizi gözden geçirebilirsiniz. İştahınız psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmediğiniz için açık olabilir ve bu nedenle kilo vermekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz geldikçe kilo verme gücünü de kendinizde bulabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi