İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Karabasan

Hocam merhaba. Ben rüya görüyordum arkadaşımı evine bıraktım sonra ise yürüyordum fakat bir anda kopek saldırısına uğradım, fakat garip bir duyguydu hani insan normal bir şekilde rüyayı görür ve sabah normal şekilde kalkar ya tam olarak öyle değildi. Hani cidden net emin olamıyorum ama sakin rüyadan uyandım fakat rüya üç boyutlu mu desem nasıl desem öyle devam ediyordu. Köpek boynumu ısırmaya devam etti önce bunun bir rüya olduğunu düşündüm fakat işte rüyadan uyanıp gözlerimi actim mı o sırada rüya devam mı ediyordu bilmiyorum. 3 saniye sonra bunun tamamen gerçek olduğunu düşündüm bildiğimiz gerçek hayatta oluyorum gibi düşündüm ondan sonra kendime geldim ama şöyle bir sıkıntı var. Kendime geldiğimde rüyadan uyanıp mı geldim yoksa gözlerim zaten açık miydi emin olamıyorum sanki gözlerimin önünden bir karaltı geçti ve kendime gelmiş gibiydim. Sonra 3 saniye sonra fark ettim ki sırt üstü sağ elim boynumda yatıyorum yani köpegin ısırdığı yeri tutarak. Gözlerimi açtığımda haraket edememe felç durumunu hiç yaşamadim kendime geldiğimde gayet rahatca hareket ediyordum yani karabasan mı ne yaşadığımdan tam emin değilim ama şundan eminim ki böyle bir şey tam olarak yaşamamıştım. Hocam acaba bu karabasan mı yoksa kabustan mı uyandım cidden anlayamadım
Tarih : 26.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Eren Artun Ergül

Merbalalar. Uyanma anında ve hatta uyandıktan sonraki kısa sürede karartı görmek, rüya devam ediyor gibi hissetmek belki hatta sesler duymak oldukça normaldir. Zihinsel ve bedensel olarak eş zamanlı uyanma olmayabiliyor bazen. Rüyanızda köpeğin ısırma anında boynunuzu tutmanız da normaldir. Kâbus görmüş ve etkisi altında kalmışsınız uyanmakta zorlanmışsınız diye düşünmekteyim. İyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi