İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Karakterimi hayatıma yansıtamıyorum.

Mantıklı, soğuk, ciddi bir kişiliğe sahibim fakat telaffuzumun bozuk olması ve yaşıtlarımdan fiziksel olarak zayıf olmam ciddiye alınmamı engelliyor. Ne kadar zayıflasam da yüzümün hep kilolu olması da insanların beni şirin bulmasına yol açıyor, yani yine ciddiye alınmıyorum. Sanal dünyada bu tarz şeylerin önemi olmadığı için sosyal medyada olmak istediğim kişi olabiliyorum. Bu yüzden gerçek dünyada asosyal, insanlar uzak bir hayat sürüyorum, tüm sosyal ilişkilerim sanal dünyaya bağlandı. Kendimi değiştirip bu durumdan kurtulmak için tüm gücümle çabalıyorum ama psikolojik olarak kaldıramıyorum. Ne yapmalıyım?
Tarih : 02.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, asılında olmak istediğiniz kişiyle olduğunuz kişi arasında ne gibi farklar var mesela, sizde olmasını istediğiniz neler var da bunu sadece orda gösterebiliyorsunuz bunu öncelik olarak anlayabilmemiz gerekmektedir. Böyle durumlar genellikle özgüven eksikliği nedenli olarak ortaya çıkmaktadır. Sizi özgüvensiz hissetmenize neden olan durumları değiştirmeye çalışmak yerine öncelikle onu kabullenmeyi denemekle başlayabilirsiniz çünkü öncelikle şuanınız ile mutlu olabilmek önemlidir. Mutlu olduktan sonra değişim için hazır olup, kendimizi daha mutlu hissedebileceğimiz noktalara çıkartabiliriz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi