İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kardeşim psikoloğa gitmeyi reddediyor

Merhaba, 17 yaşında erkek bir kardeşim var. Kendisi eskiden gayet sosyal ve hareketli bir çocuk olmasına rağmen şuan tek yaptığı şey bilgisayar oynamak. Pandemiden beri hiç kimse ile telefonda dahi konuşmuyor, evden çıkmıyor, bir şey demediği zaman konuşmuyor ancak konuştuğumuz zaman depresif ya da üzgün değil. Gayet gülüp eğlendiğimiz de oluyor ancak tüm etkinlikleri reddediyor. Hiçbir şey yapmak istemiyor. Babam ve ben de major depresif bozukluk ve panik atak geçmişimiz olduğundan dolayı onun da bu tarz bir sıkıntısı olduğundan ancak bize söylemediğinden endişeleniyoruz. Annem, babam ve ben kardeşime nasıl davranmanız gerektiğiyle ilgili onsuz psikoloğa gidebilir miyiz? Çünkü o psikoloğa gitmeyi reddediyor ve bu şekilde mutlu olduğunu söylüyor ancak sınav senesi olmasına rağmen hiç çalışmıyor ve zorlamaya gelmiyor. Sinir krizi geçiriyor ya da inat ediyor.
Tarih : 04.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle kardeşinizin tedavi kabul edip gelmesi ve bu konuda zorlanmaması en doğru tercih olacaktır. Kardeşinize en yakın olan, kardeşinizin sohbet etmekten çekinmediği, daha çok paylaşımlarda bulunduğu kişi yardım etmek için psikoloğa başvurabilir, nasıl bir yol izlemesi gerektiğini, davranışların nedenlerini anlamasına yardımcı olabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi