İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

kardeşimi psikoloğa gitmeye ikna edemiyoruz ne yapmalıyız?

erkek kardeşim 28 yaşında ve bizce anksiyete bozukluğu var, ara sıra sinirlenip evdeki eşyaları kırıyor, babasında nefret ettiğini söylüyor, şimdiye kadar hiç çalışmadı, çalışmak da istemiyor fakat evlenmek istediğini söylüyor
Tarih : 24.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Kendisini ikna etmeden götürmeniz çok zor. Onu ikna edecek birisi veya bir yol bulunmalı.

Psikolog

Eren Artun Ergül

Merhabalar ben psk Artun Ergül. Kardeşinizin terapi alması için konuştuğunuz zaman dilimini iyi ayarlamanızı önermekle başlayacağım. Yaşanan bir olayın üstüne konuşma yapmak ve ikna etmeye çalışmak genellikle işe yaramayabilir bu gibi süreçlerde. Daha sakin ve rahat bir anında samimi bir konuşma yapmanız kendi üzüntünüzü ona belirtmeniz ve o iyi olursa sizin de mutlu olacağınızı ya da sizin için ne kadar değerli olduğunu ona hatırlatmanız işlevsel olabilir. Arka planda kendisini haklı görüyor ve öfkesiyle başa çıkamıyorsa eleştirildiği ya da baskılandığı anlarda tepkisel yaklaşabilir. Umarım önerilerim işinize yarar. Sağlıkla kalın. İyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi