İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kaybetme korkumla nasıl başa çıkarım?

Merhaba şuan 22 yaşındayım, 12 yaşındayken babamı kalp krizinden kaybettim gece sabaha karşı birden uyandım arkamı döndüğümde babam yerde yatıyor kriz geçiriyordu. Herkese haber verdim ama kurtaramadık o gece ben çok korktum babamı kaybettikten sonra hep anneme de bir şey olur mu diye korktum, yıllar geçti şuan 22 yaşındayım 7 ay önce annemin yemek borusu kanseri olduğunu öğrendim. Bütün tedavi boyunca yanındaydım hala yanındayım, bu süreç beni çok yıprattı. Çok korkuyorum annemi kaybetmekten çok korkuyorum bir kaç hafta sonra ameliyat olacak. Ameliyat günü yaklaştıkça, daha da korkuyorum hep en kötü şeyler aklıma geliyor. Ağlıyorum bu korkumun temel nedeni babamı birden o şekil kaybetmem mi ? Bu korkumu nasıl yenebilirim?
Tarih : 10.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, başınız sağ olsun ve çok geçmiş olsun. Yaşadığınız bu korkunun nedeni babanızı kaybetmeniz olabilir. Bunun için yapabileceğimiz en güze davranış, ölümün varlığını kabul etmek olacaktır. Bazı durumları kabullenmek ona gösterdiğiniz direnci azaltarak, iyileşme sağlayacaktır. Annenizin hastalığı yenmesi için ona yardımcı olmanız gereken bir dönemdesiniz, onu kaybetmeyi düşünmek yerine onun iyileştiğini düşünmeniz ve onu mutlu etmek için bir şeyler yapmanız sizin ruh ve annenizin ruh ve fiziksel sağlığı için en güzel yol olacaktır. Eğer ki kaybetme ile başa çıkmadığınızı düşünüyorsanız, uzmanlarımızdan destek almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi