HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kaygı bozukluğu ve anksiyete

Bu sorun nasıl büyüdü bilmiyorum ama ilk başta 9. Sınıftayken başlamıştı (üni 1e gidiyorum) sınıfta film izlerken sevdiğim bir hoca filmin adını sormuştu ve filmin adını söylerken takılmıştım. Filmin adı akıl oyunlarıydı ve a harfi ağzımdan bir türlü çıkmadı. Zamanla a harfiyle başlayan kelimeleri söylerken acaba yeniden olur mu düşüncesi gün geçtikçe büyüdü ve genel kaygıya dönüştü. Örnek verecek olursam bu anksiyetenin çok yükseldiği zamanlarda markete çikolata almaya giderken bile avanta çikolata derken bir şey mi olacak düşüncesi yüzünden çikolata kelimesi ağzımdan çıkmamıştı. Bu olay sadece kaygım yüksekken oluyor. Kendimi rahat hissettiğim bir ortamda veya enerjimin yüksek olduğu bir zamanda hiçbir sorun olmuyor. Bu düşünceler kendi özgüvenimi de etkiliyor.
Tarih : 14.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, 9. sınıfta yaşadığınız olumsuz bir deneyimin diğer ortamlara da genellendiğinden bahsetmişsiniz. Kaygı bozukluğu yaşamımızda iş, okul, aile, arkadaş çevresi gibi birçok alanda olumsuz etkiler bırakabilir. Ayrıca bu durum kişinin sosyal etkileşimden çekinmesine neden olarak kendine olan güvenini de olumsuz bir biçimde etkileyebilir. Ancak kaygı bozukluğu gibi sorunlar artık birçok terapi yönteminde etkili bir biçimde ele alınıp süreç sonunda olumlu gelişmeler sağlanabilmektedir. Sistem üzerinden benimle iletişime geçerseniz sizinle danışma sürecine başlamak isterim. İyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi