İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kaygılarımdan ve takıntılarımdan nasıl kurtulurum

İyi günler ben 19 yaşındayım bu yıl 2. Kez üniversite sınavına girdim geçen yıl girdiğimde heyecandan yapamamıştım elim ayağım boşalmıştı çalışmama rağmen yapamadım. Bu yıl tekrar denemek istedim çok çalıştım ve sınava girdim ama yine heyecanlandım ve korktuğum başıma geldi yine yapamadım elim ayağım boşaldı. Türkçe sorularını okurken ya da kitap okurken aklıma bir şarkı takılıyor ve odaklanamıyorum sınav öncesinde dd endişeleniyordum acaba aklıma yine takılırsa odaklanamazsam diye ve korktuğum başıma geldi aklıma şarkı takıldı ve odaklanamadım. Bunu nasıl aşacağımı bilmiyorum nasıl üstesinden gelirim heyecanımın ve aklıma şarkı takılmasının bu yıl tekrar sınava gireceğim ve yine böyle olursa diye korkuyorum şuan da hala kitap okurken aklıma şarkı takılıyor ve odaklanamıyorum nasıl aşarım yardımcı olursanız çok sevinirim 😊🤗
Tarih : 20.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Tanya Halkacıoğlu

Öncelikle merhaba. Obsesyonlarınız nedeni ile bu tür şeyler yaşamaktasınız ve siz kendiniz bunun önüne geçemezsiniz. Muhakkak ailenizle de görüşün ve terapilere başlayın. Maruz bırakma teknikleri ile takıntılarla baş edilebiliyor. Şunu söyleyebilirim ki net olarak, profesyonel destek görmeden bu durum geçmeyecek maalesef, aksine daha da ilerleyecek.. Çünkü bu sizin elinizde olan bir şey değil, bu nedenle de önüne geçemiyorsunuz. Terapi + gerekirse ilaç tedavisi( gerek de olmayabilir ilaca) ile kurtulabileceğiniz bir durum. Bana platformdan randevu oluşturabilirsiniz ailenizin de onayı ıle, daha sonrasında da vakit kaybetmeden seanslarımıza başlarız. Sevgilerimi yolluyorum :)

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi