İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimi sevmek ve saygı duymak için ne yapmalıyım?

Gerçekten son 2 senedir ben ben değilim. Önceden tam anlamıyla gamsız ve sadece kendini düsünen ben 2 senedir arkadaşlarım ne der diye yaşıyorum. 3 kişilik arkadaş grubuyuz ve 2 siyle de iyi anlaşıyorum ama asla ikisi benden fazla yakın olsunlar istemiyorum. Whatsapptan çevrimiçi olmalarına kadar psikopat gibi kontrol ediyorum ve ne zaman konustuklarına kadar tespit ediyorum. Evet içinizden şizofren ya da psikopat diyorsunuz farkındayım ama inanın bilinçsizce yapıyorum. Kendimi engellemeye çalısıyorum ve asla engelleyemiyorum. Arkadaslarım beni sevmezse korkusu var içimde. Sanki bir seyler icin hep onlardan onay almam gerekiyormuşcasına yaşıyorum. İşin garip tarafı da inanılmaz fazla arkadaşlıklarım ve de gerçekten sahici dostluklarımın olması. Ama bu bahsettiğim arkadas grubumda içimden resmen canavar çıkıyor kıskanclıktan. Şu an bunları bile kendime itiraf ediyor olmam mucize inanın. Size sorum ise şu. Ben nasıl bencil olabilirim. Fazla olmayacak boyutta. Sadece kendim için yaşamak istiyorum. Elalem ne der arkadaşlarım bu yaptığım şey için ne düsünür diye değil. Kendim için yaşamak ve kendi hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum.
Tarih : 29.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Merhaba, öncelikle durumunuzla ilgili olarak hiçbir etiketleme yapmadığımızdan emin olabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz durumu aşmanız ve yaşadığınız duyguyu kontrol edebilmeniz mümkün. Bizlerden destek alarak sorunu aşabilirsiniz. Dilediğiniz her an destek olmaya hazırız.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi