Kimseye yakın olamıyorum

Aklıma sürekli kötü şeyler geliyor ne bileyim söylemeye bile dilim aklım varmıyor her şeyden sıkıntı kapıyorum ne bileyim yatak yırtılsa yastık yırtılsa elbisem yırtılsa hemen kötü hissediyorum sanki dışarıdan eve gelince tuhaf hissediyorum özgür hissetmiyorum oturduğum evden bile rahatsız oluyorum

1 Kasım 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhabalar. Ben Uzm. Klinik Psk. Gizem Turgut. Anladığım kadarıyla her olumsuzluktan çabuk etkilenen bir yapınız var. Evet, belki dışarıdan bakıldığında yastık yırtıldığında,... vs. kendinizi kötü hissediyorsunuz ancak daha derinlerde hangi düşüncenizin size kendinizi kötü hissettirdiğinizi anlamak ve terapi esnasında da o düşünceyi yeniden yapılandırarak o düşüncenin sizi kötü etkilememesi için çalışmak gerekir. Bu sürecinizi benimle yürütmek isterseniz sistem üzerinden çevrimiçi olduğum saatlerde randevu oluşturabilirsiniz.

17 Kasım 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Haklısınız basit şeyleri kafaya takmanın sebebi daha derinlerde kafaya takılan şeyler olması şükür ki onlardan bir nevi olsun kurtuldum en azından kafaya takmıyorum ve şu an soruma bakıyorum elbise yırtıldı diye kafaya takılır mı diyorum yaşanmadı ama etkilenirdim hemen.

18 Kasım 2020