İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kişilik bozukluğu

65 yaşında babam alkol aldığında müthiş bir kişilik değiştiriyor. 7 düvel kanlı düşmanıymış gibi kin ve nefretle davranıyor, benim aklım almıyor bu durumu 34 yıldır aynı ,hiçbir değişiklik yok alkol almasa sorun yok genellikle. Kendim hasta oldum, nasıl davranacağım bilemiyorum silip atamıyorsun da öyle bir şansın da yok. Davranışları sağlıklı değil orası kesin, ailesine karşı böyle sadece benimde yanlışlarım olmuştur muhakkak lakin ezelden böyle alkol kanına girdi mi film kopuyor. Ne yapmalıyım? Çok defalar sildim bir daha ne ölüme ne dirime dedim kestim attım fakat kanın işte sürdüremiyorum. Annem var arada o üzüldü mü iyice bunalıyorum. Normalde zeki, eğitimli yetenekli müthiş bir adam dünyanın en dürüst insanıdır diyebilirim. Lakin ben mahvoldum, kafam hiç götürmüyor, kendi dertlerime çözüm aramam gerekirken geleceğimle ilgili çalışmam gerekirken kör düğüm yaptı babam beni. Alkol alma sağlığına sıhhatine yazık dedim mi daha çok yapıyor.7-8 gündür içmiyordu bir gün gürültülü günümüz olmadı, oyun oynadık şakalaştık, beraber vakit geçirdik. Dün içti akşam ayrı karakter, gündüz ayrı karakter, bu sabah müthiş bir nefret vardı anlamadım. Gelme senden rahatsız oluyorum dedi. Bende kendinden şüphe ediyorum artık, fakat düzenli, tertipli kendini yetiştirmeye çalışan saygılı biriyim, kimseye bir terbiyesizliğim olmamıştır çoğu zaman ayrı yaşıyoruz. Anam babamdır yanlarında olayım diye gidiyorum, hep aynı hüsranı yaşıyorum. Benim bu esaretten kurtulmam lazım... Bilmiyorum bu duruma çare bulmalıyız. Çok yoruldum ben.
Tarih : 24.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Ramazan Kaygusuz

Merhaba, bu durumda babanızı yönlendirmeniz gerekiyor. Kendisi ile bu platform aracılığı ile görüşme sağlayabiliriz. Öfke kontrol konularında çalışmaktayım. Kendisine de faydalı olacağımı düşünüyorum. Görüşmek dileğimle, iyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi