İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Küçük bi kızın mutluluğu konu

11 yaşında bir kızım var 26 yaşındayım velayet yaşından dolayı babada, ben ayda bir kere bazen iki ayda bir kere komple hafta sonu alıyordum ama maalesef ki uyuşturucu ve yaşadığım diğer psikolojik düşüncelerden dolayı görüşemedim yavrumla şu an eski problemleri azda olsa aşmış durumdayım 3 gün önce 4,5 aylık ölü doğum gerçekleştirdim yemek yiyemiyorum uyuyamaz oldum. Kızımın sesini duymak iyi gelir bana diye düşünürken asıl onun benim sesime ihtiyacı olduğunu hatırladım. Beni üç sene neden almadın derse nasıl cevap vermeliyim incitmeden ağır hasara sebep olmadan kızımda. Bu süreçte o Ankara’da ve ben İzmir’e taşındım. Nasıl konuşmalıyım evladımla lütfen yardımcı olun
Tarih : 12.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Dürüst olun çocuğunuza karşı, onu neden arayamadığınızı dürüstçe anlatın ona tabii bunu çocuklara uygun bir dille (kötü alışkanlıklar veya kötü sözler içermeyen şekilde) bakamadığınızı, kendi sorunlarınızla boğuşup onu dahil etmek istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Daha sonrasında da onu ne kadar sevip özlediğinizi ona gösterebilirsiniz. Onu bir daha yalnız bırakmayacağınızı da bilmeli. Ters tepki verebilir bu tepki karşısında umutsuzluğa kapılmayın sabırlı olun lütfen. Size tekrar güvenmesi kolay olmayacaktı ama gerçekten zaman içinde yanınızda olduğunu hissettiğinde bu durum yavaşça değişebilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi