İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ne devam edebiliyoruz ne de ayrılabiliyoruz

1 yıl 4 aylık bir ilişkimiz var. Başta her şey çok güzel gidiyordu fakat şuan öyle değil. İkimizde birbirimizi seviyoruz ama bir şeyler olmuyor. Erkek arkadaşım aramıza bir duvar ördü. Konuşuyoruz çözmeye çalışıyoruz ama o duvar kalkmıyor. Yaşadığı kişisel ve ailevi sıkıntılar nedeniyle aşırı bunalmış ve depresif bir halde. Her şeyin en olumsuzunu düşünüyor. Üzmekten ve üzülmekten aşırı korkuyor, onu anlamaya çalışıyorum ama yeterince anlayamıyorum. Evlilikten, bir gelecek kurmaktan korkuyor ve istemiyor. Beni kendi cehennemine sürüklemek istemediğini söylüyor. Buluştuğumuz veya konuştuğumuz zaman bu konuların gündeme geleceğini bildiği için pek konuşmak istemediğini söylüyor. İkimizde de bir huzursuzluk var. Onu böyle gördükçe kendi korku ve huzursuzluklarımı geri plana atıp onu tutmaya normale çevirmeye çalışıyorum fakat bu genellikle başarısızlık ile sonuçlanıyor. Konuşarak ve çaba göstererek çözebileceğimizi, birlikte bu süreci atlatabileceğimizi, birazcık inanmasını istediğimi söylüyorum ama o inanmıyor. Ben böyleyim, kendimi biliyorum ben il dışına gidince hiç çözemeyeceğiz diyor. Çok sevmeme rağmen ayrılalım seçeneğini sunuyorum önüne, ayrılmaya da gücüm yok diyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, elim kolum bağlı. Onun o halini de görüyorum. Tamamen bir çıkmazdayız sanki. Böyle bir durumda ne yapmamız gerekiyor?
Tarih : 18.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Hayatınızdaki kişi ve siz iki ayrı bireysiniz, onu 'normale çevirmeye çalışmak' sizin göreviniz değil. Değişim için kişinin kendisinin bir motivasyona sahip olması gerekir. Burada önemli olan siz ne istiyorsunuz, kendi hayatınızın nasıl ilerlemesini istiyorsunuz bunlara cevap bulmak önemli.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi