İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aile baskısıyla nasıl baş edebilirim?

Merhabalar. Ben 21 yaşında bir kız öğrenciyim. Şuanda bir şeylerin yoluna gireceğiyle ilgili herhangi bir inancım olmadığı için yurt dışına gitmeye çalışıyorum vizeden red yedim. Ailem Türkiye'de okumam icin baskı yapıyor. Sırf bana düşman kesilmesinler diye rastgele bir bölüme kayıtlı görünüyorum okumuyorum bile. Tek çabam gidip gittiğim yerde okuyabilmek. Bunları başarana kadar baskıyla nasıl baş edeceğim?
Tarih : 16.11.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisi’nden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Size yardımcı olabilmek için burada yaşadığınız şeyleri öğrenmem gerekiyor, Baskı ve stres ile başa çıkma konusunda bir kaç fikir verebilirim. Doğru ve açık iletişim kurabilmek bu gibi durumlarda çok önemlidir. Ancak bu bir çok denemeden sonra sağlanamıyorsa kişinin kendi sağlığını öncelik olarak görmesi onun için iyi olacaktır. Ailenizde sorun yaşadığınız kişilere her konuda kendinizi açıklamak zorunda değilsiniz. Sizi anlayabilecek ve güvenebileceğiniz bir kişi varsa yaşadıklarınızı ona anlatmak size iyi gelecektir. Sevdiğiniz şeyleri her gün az da olsa yapmaya çalışın. Bu konuda terapi almak için https://www.psikologofisi.com ‘a tıklayıp psikolog arkadaşlarımdan randevu alabilir, benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi