Oğlum saçını emiyor

Merhabalar 😊 oğlum 11 yaşında saçını emiyor ve gece uykusunda dış gıcırdatıyor bunu her vakit bulduğunda yapıyor çok güzel kalpli, biraz duygularını ifade etmekte sıkıntısı var kelimeleri diline dökemiyor.13 yaşında kızım var onlar bazen en yakın dost bazende en yakın düşman olabiliyorlar. Lütfen bana yardım edin.

29 Kasım 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Duygu  Güner
Duygu Güner

Merhabalar, oğlunuz duygularını ifade etmekte güçlük çektiği için bu davranışlarını bir tepki olarak sergiliyor olabilir. Onunla bir uzman yardımıyla çalışılmasını öneririm. Sağlıkla kalın. Psikolog Duygu Güner

6 Aralık 2020
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, sanırım çocuğunuz kaygı, korku, öfke gibi duygularını ifade edemiyor. Bu da diş gıcırdatma ve saç emme gibi davranışlarla kendini dışarı vuruyor. Bu durumda duygularını ifade etmesinde yardımcı olabilecek birçok yöntem vardır. Ancak bu yöntemlere karar vermek için çocuğunuzun yaşadığı durumu daha detaylı olarak değerlendirmemiz gerekir. Bazen de aile içindeki duygusal atmosferden, aile tutumlarından ve yaşanan travmatik olaylardan dolayı çocuklar böyle tepkiler geliştirebilirler. Bunları daha detaylı olarak incelemek ve bir çözüm önerisi getirebilmek için sizinle bu platform üzerinden bir görüşme yapabiliriz. Görüşmek dileğimle, iyi günler dilerim.

5 Aralık 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı