İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Oğlum saçını emiyor

Merhabalar 😊 oğlum 11 yaşında saçını emiyor ve gece uykusunda dış gıcırdatıyor bunu her vakit bulduğunda yapıyor çok güzel kalpli, biraz duygularını ifade etmekte sıkıntısı var kelimeleri diline dökemiyor.13 yaşında kızım var onlar bazen en yakın dost bazende en yakın düşman olabiliyorlar. Lütfen bana yardım edin.
Tarih : 30.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sanırım çocuğunuz kaygı, korku, öfke gibi duygularını ifade edemiyor. Bu da diş gıcırdatma ve saç emme gibi davranışlarla kendini dışarı vuruyor. Bu durumda duygularını ifade etmesinde yardımcı olabilecek birçok yöntem vardır. Ancak bu yöntemlere karar vermek için çocuğunuzun yaşadığı durumu daha detaylı olarak değerlendirmemiz gerekir. Bazen de aile içindeki duygusal atmosferden, aile tutumlarından ve yaşanan travmatik olaylardan dolayı çocuklar böyle tepkiler geliştirebilirler. Bunları daha detaylı olarak incelemek ve bir çözüm önerisi getirebilmek için sizinle bu platform üzerinden bir görüşme yapabiliriz. Görüşmek dileğimle, iyi günler dilerim.

Psikolog

Duygu Güner

Merhabalar, oğlunuz duygularını ifade etmekte güçlük çektiği için bu davranışlarını bir tepki olarak sergiliyor olabilir. Onunla bir uzman yardımıyla çalışılmasını öneririm. Sağlıkla kalın. Psikolog Duygu Güner

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi