İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Öğrencilerim için yardım istiyorum.

Ben bir kursta öğretmenim.LGS ye hazırlanan bir sınıfım var.Ve senenin başından beri çok düşük başarıları var.Program veriliyor.Çalışmaları ısrar tatlılıkla ifade ediliyor.Fakat oyun oynuyorlar ama ders düzgün hergün çalışmıyorlar.Sıkılıyorum yok uykum geliyor vs bayağı uyuyorlar.Şimdi hele evde daha kötü oldular. Öğretmenlerin bazıları bu çocukları yerip geçip gidiyorlar.Olmaz bence böyle. Bu çocukların heveslenmesi için sorumlulukla davranmaları için ben neler yapabilirim.Kitaplar alıyorum ödüller veriyorum.Hiç akıl ilerlemiyorlar sanki.Her defasında girişimlerimde moralimi bozuyorlar.Çocuklardan vazgeçmek istemiyorum ve bu ders başarızlığını çok çözmek istiyorum.Hani bir psikolog tanısam tek tek hızlı çözümlerle çocuklarımıza yardım edilmesini çok isterdim.Ya da bize hızlı olumlu bir şekilde destek olunmasıni çok isterdim.Ben ne yapabilirim? Ben ailelerin çocuklarına yardım etmeleri ve desteklemeleri yerine sikayet edip sıkılıp yakınmalarında Birde bizi de iyice düşürmelerine ONLARA NE DİYEYIM NE YAPAYIM Ben
Tarih : 07.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Yasemin Altındağ

Merhaba, Öncelikle yazdıklarınızı okudum sizi yürekten tebrik etmek istedim. Bu konu hakkında birçok durumdan bahsedebiliriz. Bir şeyi neden öğreniriz? O bilgiye ihtiyaç hissederiz ve bilgiye merak duyarız. Burada çocuklar bilgiye ihtiyaç hissediyor mu ? Temel motivasyon kaynakları neler? Öğretmenler ile iletişimleri nasıl? Çocukların aile yapıları nasıl? Amaçları var mı, gelecek için hedefleri var mı? Birbirlerini nasıl etkiliyorlar? Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçmek faydalı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi