İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Okb şüphesi

Aşırı derecede temizlik takıntım var. Sosyal Yasantimı hatta tum hayatımı mahvetmıs durumda. Bir cok yere ve insana dokunamıyorum. Dısarı cıkmaktan bile korkuyorum Hayatımda hıc bır sey yolunda gitmiyor. Atanamadım. İliskim bitti zaten varken de kotuydu. Babam kanser hastası yıllardır ustume geliyor cok bunaldım. 1 senedir her gun aglıyorum cunku hayatımda iyi hıc bır sey olmadı. Napacagımı bılmıyorum. Genclıgımın en guzel yılları elimden alınmjs gibi hissediyorum. Ailem beni anlamıyor . Cok mutsuzum ve asla mutlu olacagıma inanmıyorum. Destek almak durumunda oldugumun farkındayım. Ama işe yarayacagından emın degilim. Napicam bılmıyorum. Bana yardım edin
Tarih : 10.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar öncelikle. Takıntılarımız zihnimizi kurcalayan ve yolunda gitmeyen başka düşüncelerin dışa yansımasıdır. Takıntılarımızı her yinelediğimizde kontrolü elde tutabilme duygumuz tatmin olur. Günlük hayatta işlev bozukluğu, sorumluluklarımızın ihmali ve sosyal hayatımızın akışına olumsuz etkileri söz konusu olduğundan takıntı haline getirdiğimiz davranışlarımızla ilgili mutlaka profesyonel destek almamız gerekir. Çünkü takıntımız, bizim tek başımıza yönetebileceğimiz aşamayı geçmiştir. OKB şüphesinin yanı sıra depresyon da söz konusu olabilir. Seanslara başlamadan önce Obsesif Kompülsif Bozukluk testi ve depresyon testi yapılmalı, okb ve depresyonunuzun seviyesi saptanmalıdır. Daha sonra düzenli seanslarla size sıkıntı veren bu durumlar üzerinde çalışılmalıdır. Bazen sıkıntılarımızla tek başımıza başa çıkmak oldukça zor olabilir. Böyle durumlarda profesyonel destek almak iyi gelebilir. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi