İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ölüm korkusu

Her zaman genç ölceğime dair bi düşüncem var bilinç altımda. Çok ön plana çıkmasada bunu taşıyorum. Ve bu gun bi sevgilim bir ailem aşk hayatım olmamasını buna bağlıorum. Aradığım ilişikiyi Allah ben ölceğim için karşıma çıkarmıyor gibi geliyor. Hayatımda işlediğim sadece bir küçük günah var ve bunu kasıtlı değil farkında olmadan sebep oldum, bunun için kendimi sürekli yargılıyorum hayatı kendime işkence ediyorum. Ruhumun özgür olmadığını hissediyorum. Nasıl yardım alabilirim?
Tarih : 27.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

İinsan kendi düşüncelerinin esiri olabiliyor malesef. Bir şey düşünülebiliyorsa gereçek de olabilir gibi bir gereksiz inanca takılı kalabiliyor. Oysa biz biliyoruz ki biz insanların geleceği bilme yetisi yok. Tek başınıza da bu takıntıldan kurtuılmanız mümkün ama bir uzmandan destek alırsanız bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Psikolog

Eren Artun Ergül

Merhabalar. Yaptığınızı düşündüğünüz hatanın sizin hayatınıza suçluluk kattığı izlenimi aldım yazdıklarınızdan ve kendinizi cezalandırılacak gibi mi hissediyorsunuz diye sormak istedim. Aslında kaygılarımızın çıkış sebeplerini keşfetmek için terapi çok önemli bir rol oynayabiliyor. Dilerseniz sizinle tüm bunları analiz edip size uygun çözüm yolları bulabilmemiz adına bir terapi sürecine dahil olmayı düşünebilirsiniz. İyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi