İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Özgüvenim yok

Ben ailemden ayrı bir şehirde görev yapmaktayım. Stresten dolayı saç dökülmem arttı. Bu da özgüvenimi düşürüyor, erkek arkadaşımın hep beni bırakacağını çirkin olup kel kalacağımı düşünüyorum. Hep kötü şeyler geçiyor aklımdan, ne yapabilirim?
Tarih : 19.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız stres neden kaynaklanıyor sizce? Bu stresin engellemek için ne yapıyorsunuz? Sadece düşünceniz stresiniz ve bunun sonucunda ise saçlarınızın dökülmesi ise bu durumun engellemek için bir çözüm olmadığını bilmenizi isterim. Bir şeyi ne kadar çok düşünürseniz, aslında kendinizi ona o kadar yakın hissedersiniz. Siz kendinizi nasıl görürseniz karşınızdaki de sizi öyle görür. Bununla baş edebilmek elbette kolay değildir, eğer siz de stresiniz baş edemiyorsanız yardım almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi