İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Psikoterapi görmeden özgüven nasıl geliştirilir

Özgüven sorunlarım var. Normalde berbat haldeydim. Kendimin gerçekten sorunlu ve aptal olduğuna inanıyordum. Hiçbir yerde konuşmaz ağzımı açmazdım. Açtığım zaman da her şey daha berbat olurdu. Sonra antidepresan kullanmaya başladım. İlkin günde 1 tane kullanıyorum. Evin içinde daha özgüvenli olmamı sağlamıştı. Ama kursa başlayınca günde 2 tane kullanmaya başladım. Şuan daha iyi hissediyorum. Kursta çekiniyorum yine ama günde 2 tane kullanmaya yeni başladım zaten. İstiyorum ki bu antidepresan kullandığım süreçte kendime özgüven kazandırayım ilaca bağlı olmayayım. ama psikoterapi olmaz çünkü hayatta aileme söylemem. Sizce bu süreçte kendim özgüven kazanabilir miyim ve nasıl kazanırım sadece böyle kurslara giderek orda çekinmeden konuşmaya çalışarak özgüven gelişir mi. Yoksa ilacı bıraktığımda eskiye mi dönerim. Ne yapmalıyım?
Tarih : 31.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, özgüven kazanılmasındaki en büyük etken insanın kendisini sevmesidir. Güzel ve olumlu yanlarınızı keşfetmeye çalışın. Size kendinizi iyi hissettiren insanlarla daha fazla vakit geçirin, görüşünüze önem verin. Aynı zamanda da, sürekli olarak kendinize karşı eleştirisel olmayın. Bunlar özgüveninizin gelişmesine yardımcı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi