İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Panik atak mı bilmiyorum

Ben 45 yaşında 26 yıllık evli 3 çocuk annesiyim çok sıkıntılarım var.. Kapalı alan korkularım bir anda daralma bunalma normal evdeyken bile yaşıyorum panik oluyorum ne yapacağımı şaşırıyorum ağlama krizlerim oluyor bir anda yaşıyorum bazen banyo yapmaktan bile korkuyorum gezmelere uzak bir yerlere gitmek korkutuyor beni. Gittiğim yerlerde daralıp bunalmaktan korkuyorum, hayattan zevk almıyorum, mutlu olamıyorum. Bilmiyorum sonumu, zorla yaşıyorum.
Tarih : 01.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Öncelikle merhabalar. Yaşadığınız sıkıntılardan dolayı geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Korkularımız normalde sağlıklı duygularımızdır. Korkmak normal ve faydalıdır. Anksiyet/Kaygı bozukluğu ise korkularımızın sebepsiz yere ve yoğun olması durumudur. Kaygı bozukluğunda, korkuların seviyesi yüksektir, ne zaman rahatsızlık vereceği önceden belli değildir. Ayrıca kaygı bozukluğunda korkularımızın herhangi bir belirgin kaynağı olmayabilir. Öngöremediğimiz bir anda hiç tahmin edemediğimiz bir uyarana karşı aşırı kaygı geliştirebiliriz. Sonucunda panik atak geliştirebiliriz. Böyle durumlarda profesyonel destek almak çok iyi gelecektir. Böylelikle kaygılarınızı kontrol altına alabilme tekniklerini öğrenmiş olursunuz. Terapi haricinde nefes egzersizleri ile stres seviyenizi düşürebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi