İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Psikoloji bölümü hakkında bilgi

Merhaba ben tercih dönemindeyim ve psikoloji okumak istiyorum fakat çok kararsızım çünkü çok fazla mezun vermesi,ilerde iş imkanlarının az olduğunun söylenmesi,çoğu mezunun işsiz olması beni korkutuyor ama psikoloji bölümünü gerçekten seviyorum ilgileniyorum bana bu konuda bilgi verebilir ve yardımcı olabilir misiniz?
Tarih : 06.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, tabii. Öncelikle Psikoloji davranışları anlamlandırırken nedensellik bağı kuran çok yönlü bir bilim dalı. İçinde çok farklı alt alanları barındırması nedeniyle de mezuniyet sonrası çalışma alanı olarak pek çok seçenek sunuyor. 4 yıllık lisans eğitiminin ardından o alt alanlardan birinde eğitimler almaya devam ederek uzmanlaşıp kişinin kendini sürekli geliştirmesini gerektiriyor. Psikolog olmanın olmazsa olmazı ise merak :) İnsan gibi son derece değişken bir varlığı anlamaya çalışmak meraklı olmayı ve çok araştırmayı gerektiriyor. Her ne kadar çoğunlukla duygular ile ilgilensek de bireylerin hangi bilişlerinin bu duygusal durumları yarattığını anlayabilmek için ise rasyonel ve akılcı olmak gerekiyor. Psikologluk bir çeşit dedektifliktir; araştırmayı seven, meraklı, çalışkan ve gelişime açıksanız son derece başarılı olacağınızdan eminim. Başarılı olduktan sonra iş ve diğer imkanlar da beraberinde gelecektir. Kendiniz için doğru kararı verirsiniz umarım, hayırlı bir seçim dönemi olsun :)

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi