HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sadece bir soru

Merhaba bu saatte rahatsız ediyorum ama düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.Size bir soru sormak istiyorum.Bundan 4 yıl önce biriyle tanıştım.Ve sanırım ona aşık oldum.6 aylık birlikteliğimizden sonra da ayrıldık.İlk zamanlar doğal olarak çok sancılı bi dönemdi benim için.Sonra atlattım sandım..2,3,4 yıllar geçiyor ve ben farkettim ki bişeyler olmuyor.Birileriyle tanışıyorum konuşuyorum hatta buluşuyorum ama bişeyler hep ters gidiyor olmuyor.Herkeste onu aradığımı düşünüp bundan da vazgeçtim ve hiçbirşey yapmadım.Sadece kendimi işime verdim.Ama yine olmadı haftaya onunla ayrılışımızın 4.yılı ve ben onun kokusunu dahi unutamıyorum.Bu süreçte ona tek bir mesaj dahi atmadım.Biz ayrıldıktan 4 ay sonra başkasıyla birlikte olmuştu.Belkide bunu yediremedim diye hiç yazmadım.Onu hiç rahatsız etmedim.Hangi yolu denersem deneyeyim olmuyor ve yol hep ona çıkıyor.Ruh sağlığımın bozuk olduğunu düşünüp bir araştırma yaptım.Bu durumun takıntı mı yoksa gerçekten aşk mı olabileceğini araştırdım.Şimdi size sorum şu bir insan birinden 4 yıl sonra hem nefret edip hem de onu sevebilir mi ? Ve bendeki bu durumun bir adı var mı ? Son olarak birdahaki hafta ona mesaj atmalı mıyım ? Bana yardım ederseniz çok mutlu olurum.Sağlıkla kalın...
Tarih : 15.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, aşk zaten böyle bir şey değil mi? Yaşadıklarınızı ve hislerinizi kabul edin. Duygularınızla savaşarak bu döngüden çıkmanız çok daha zor o yüzden kabul edip anlayıp yola devam etmelisiniz. O kişiyle bu durumu görüşebilirsiniz belki de. Ayrılık ve yas süreciyle ilgili çalışabiliriz. Elbette bir sebebi vardır. Sevgiyle kalın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi