İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilimin geçmiş ilişkisi

Sevgilimle 3 aylık bir ilişkimiz var. Biz tanışırken benimle bir şey paylaştı eski sevgilisiyle ilişkiye girdiğini falan söyledi ve ben bunu ilk zaman atlatabilirim diye konuşmaya başladık ve karar verdik birbirimizi tanıdık ve sevgili olduk ciddi düşünüyoruz ama ben bir türlü unutamıyorum anlattığı şeyleri. Bir şey hayal ederken beraber aklıma onunla neler yapmış olabilir diye tuhaf tuhaf şeyler aklıma geliyor, rüyalar görüyorum. Bununla ilgili kabuslar bu konuda ne yapmam lazım. Nasıl bu durumdan kurtulmam lazım birbirimizi çok seviyoruz vazgeçmek istemiyoruz ama bu durumdan kurtulamıyorum. Ne önerirsiniz?
Tarih : 22.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sevgilinizin size böyle bir durumdan bahsetmiş olmasıyla anladığım kadarıyla siz, geçmişe takılı kalmışsınız. Aslında, geçmişin geçmişte kaldığını ve sizin bu süreçten sonra beraber paylaştığınız duyguların önemli olduğunu, beraber yaşadığınız, beraber geçirdiğiniz vakitlerin önemli olduğunu kendinize hatırlatabilirsiniz. Geçmişte herkesin ilişkileri olabileceğini düşünerek bunu kafanızda normalleştirebilirsiniz. Herkes aynı durum ve duygulardan geçebilir. Önemli olan geçmişteki duygularını şuan ki ilişkinize yansıtmamasıdır. Eğer geçmişle ilgili problemleri aşamayacağınızı düşünüyorsanız, ilişkiniz henüz çok yeniyken bir kere daha düşünmeniz daha sağlıklı olacaktır çünkü siz bu durumu aşamazsanız eğer zaman geçtikçe daha da zor bir hal alabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi