İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilimin psikolojik durumu için seviyorken ayrıldık

Biz daha ikimiz çok genciz ama o daha çocukken çok kötü bir olay yaşamış. Bir şerefsiz tarafından tecavüz edinilmeye çalışılmış bu olay 15 yaşında başına gelmiş şuan 6 sene olmuş kendisinin ne zaman ilişkisi olsa ataklar geçiriyormuş. Biz yeni birlikteyiz 1 ay kadar falan oldu. Sevgilim bu atağı hiç kaldıramadı açıkçası ondan tabi ki cinsel bir beklentim yok. Ama kendisi ileri ki yaşantımızda cinsel bir durum yaşamayacağını söyledi ben bu durumun aşılacağını daha önümüzde uzun yıllar olduğunu söyledim. Psikoloğa çok mutlu olduğumuzu ama bu atak yüzünden bir çare bulamadığını söylemiş. Psikolog da ilişkiye hazır olmadığını bu durumda iki insan da zarar görür demiş. Açıkçası inanamadım çünkü benim yanımda dünyaları unutan bir insan. Psikolog hanım veya doktor bey bir erkek olarak kız arkadaşımı çok seviyorum gerçekten çok seviyorum onu bırakmam istemiyorum elimden ne gelir ne yapmam lazım kendisi ilişkimizi bitirmek istedi çünkü beni mutlu edemeyeceğini düşünüyor. Lütfen bana yardım edin. Çok seviyorken böyle olması çok acı
Tarih : 10.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, karşı taraf bir ilişki yaşamaya hazır olmayabilir, yaşadığı durumdan ötürü korkuları olabilir. Sevgiliği sürdürmek zor geliyorsa eğer bunun için zorlamamak en doğrusudur. Korkularını daha çok arttırarak durum kötüye gidebilir. Siz öncelikli olarak onun bu korkuları aşmasına yardımcı olabilirsiniz. Ona bir sevgili olarak değil, arkadaş olarak yaklaşın. Herkesin aynı olmadığını, herkesin ondan aynı beklentilere sahip olmadığını ona gösterin. Sizinle sevgili olmayı o hazır olduğunda istemeli.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi