İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sürekli huzursuz ve endişeliyim

18 yaşımda yaşadığım kötü bir olaydan sonra panik atak geçirmeye başladım ama ondan önce de hayattan zevk alamazdım. Ergenlik depresyonudur diye çok da önemsemedim. Panik ataklar başlayınca psikiyatriye gittim ve ilaç kullanmaya başladım. 1 seneden fazla kullandım ve şu an bırakma aşamasındayım. Panik atak geçirmesem de her şey beni huzursuz ediyor. İçimde sürekli kötü bir his var ve ben onu bastırmaya çalışmaktan çok yoruldum. Hiçbir şeyden tam anlamıyla mutluluk alamıyorum ve bu hep böyle olacakmış gibi geliyor. Sanki her an kötü bir şey olacakmış gibi düşünüyorum. Vücudumda olan karıncalanmalar, üşüme, baş dönmesi, hafif mide bulantısı beni bunaltıyor. Hiç sebep yokken neden oluyor diyorum. Tek istediğim içimin rahat olması. Bunun için ne yapmalıyım?
Tarih : 02.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar; Hayatlarimizda yasadigimiz olaylarin siddeti “travmatik” bir etki yaratabilir. Bizler bu travmatik etkileri, disariya bambaska sekillerde yansitabiliriz. Kimimiz aglayarak, kimimiz gulerek, kimimiz de fiziksel reaksiyonlarla tepki gosterir. Anksiyete bozukluklari, cok sik rastlanan ve kontrol altina alindiginda hayatimiza kaldigimiz yerden devam etmemizi saglayacak bozukluklardir. Bir uzmanla konusarak, bir cozum elde etmek gerekebilir. Randevu alarak, bizlerle iletisime gecebilirsiniz. Iyi gunler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi